نمونه پروپوزال کارشناسی ارشد رشته فیزیک

موضوع: شبیه سازی عددی رفتار اشعه­­ی الکترونی در حضور میدان ­الکتریکی به روش اجزاء محدود

چکیده: کاربردهای گسترده­­­ی اشعه­­­­­­ی الکترونی درعلوم، فن­­ ­­­­­آوری و صنایع مختلف، از دیرباز باعث شده است، تحقیقات دامنه داری برای­ مدل­­­­­سازی و پیش­بینی رفتار این اشعه­ها به منظور طراحی دستگاه­ها و تجهیزات صنعتی، صورت پذیرد. در حال حاضر چندین نرم­افزار تجاری برای مدل­سازی رفتار این اشعه­ها وجود دارد که نحوه­ی عملکرد آن­ها و کد نرم­افزار از دسترس کاربران خارج است. لذا امکان بهینه­سازی یا ایجاد تغییرات در این نرم­افزارها وجود ندارد. نظر به­توسعه کاربرد این اشعه­ها در ایران، نیاز به نرم­افزار مدل­سازی دقیق و قابل اطمینان در کشور رو به افزایش است. در اختیار داشتن نرم‌افزار مدل­سازی بومی علاوه بر اینکه درک و شناخت کاربران و متخصصان را از این پدیده­ی فیزیکی افزایش می دهد، باعث می­شود زمینه­ی لازم جهت بهینه­سازی و ایجاد تغییرات کاربردی در کد نرم­افزاری نیز فراهم شود. این پروژه به عنوان فاز اول از طرح دست­یابی به نرم افزار بومی مدل سازی رفتار اشعه الکترونی تعریف شده است. با توجه به پيشرفت­هاي اخير در علوم رايانه­اي و رشد نرم افزارهاي كاربردي براي محاسبه و شبيه­سازي مسائل پيچيده­ي علوم گوناگون، امروزه روش­هاي رايانه­اي به­عنوان يكي از پايه­هاي توليد علم در كنار روش­هاي سنتي قرار گرفته­اند. روش­هاي عددي به­عنوان جايگزيني براي حل تحليلي مسائل پيچيده­تر به­كار مي­روند. از اهداف اخیر مدل­سازی عددی می­توان به بررسی رفتار انتقال الکترون سریع، اثرات تجمعی لیزر الکترون آزاد، زایش الکترون لجام گسیخته ، اندرکنش نقاط کوانتومی چند الکترونی ، اندرکنش فوتون- الکترون در مواد تغییر شکل­پذیر ، توليد اشعه­ی ايكس با استفاده از بمباران هدف‌هاي جامد توسط الكترون‌هاي پرانرژي و غیره اشاره کرد. اشعه های الکترونی در پروژه‌های صنعتی و تحقیقاتی نیز کاربرد وسیعی دارند.

دانلود نمونه پروپوزال فیزیک 1


موضوع: حساسيتسنجی رفتار لرزهای مخازن بتنی نسبت به خصوصيات فيزیکی جداره با استفاده از تحليل عددی

چکیده: مخازن استوانهاي کاربرد گستردهاي در نگهداري از مايعهايي مثل آب، محصولات نفتي، مواد شيميايي و… دارند. اين مخازن حاوي مايع، از جمله سازههاي حساس به بارهاي لرزهاي ميباشند.
اين سازهها علاوه بر اينكه تحت اثر نيروهاي اينرسي پوسته ميباشند، از فشارهاي ضربهاي 1 و انتقالي 2 ناشي از حرکت مايع درون مخزن نيز تأثير ميپذيرند. سطح مايع در مخازن نيمه پر در فرکانسهاي طبيعي مجزا ميتواند دچار ارتعاش شود. اين ارتعاش مايع با فرکانس پايين ، پاشش تعريف ميشود. مخزن استوانهاي به صورت دو بعدي نشان داده شده است که در آن R بيانگر شعاع مخزن و H بيانگر ارتفاع سطح استاتيكي مايع ميباشد. ناحيهي سايه زده شده بيانگر
شكل مورد انتظار سطح آزاد در مود اصلي آن ميباشد. پاشش با فرکانس اصلي بيشترين مقدار مايع را به حرکت وا ميدارد و ممكن است بارهاي زيادي را به سازه وارد کند و منجر به خرابي سازه شود. ثابت شده است که بحرانيترين حالت در مخازن حالتي ميباشد که فرکانس تحريک به فرکانس پاششي اصلي نزديک ميشود….

دانلود نمونه پروپوزال فیزیک2


 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایت پایان نامه سرا بنا به تصویب قانون مبارزه با تقلب علمی، از تاریخ 1 مرداد ماه 1396 دیگر هیچ فعالیت در زمینه پایان نامه، مقاله و حتی ترجمه و چاپ کتاب ندارد. کلیه مشتریانی که قبل از این تاریخ کار خود را به ما سپرده اند می‌توانند از طریق ایمیل payannamehsara@gmail.com جهت کنسل نمودن کار و عودت مبلغ پرداختی با ما در ارتباط باشند.
در حال حاضر ما در زمینه تبلیغ در گوگل و سایت استخدام فعالیت می‌کنیم.