نویسندگان برجسته و مجله های معتبر را شناسایی کنید

اولین گام مناسب برای گردآوری پیشینة پژوهش این است که پژوهشگران برجسته در زمینة مورد نظرتان را شناسایی کنید و ببینید مقاله هایشان را در کدام مجله ها منتشر می‌کنند. پژوهشگران معروف چه کسانی هستند؟ معمولاً چه مجله هایی مقاله های آنها را چاپ می‌کنند؟ می‌توانید از استاد راهنما، مشاور یا سایر استادان کمک بگیرید تا پژوهشگران برجسته و مجله های معتبر را پیدا کنید.

دومین منبع عالی برای پیدا کردن پژوهشگران و مجله های معتبر این است که به فهرست منابعِ کتاب های جدید مراجعه کنید. فهرست منابع را بررسی کنید تا مقاله ها و پژوهشگران مرتبط با کارتان را پیدا کنید. بخش هایی از کتاب را که به کارتان مربوط است مطالعه کنید تا مفاهیم و مسائل مهم را پیدا کنید.

سومین روش مؤثر این است که با استفاده از موتور جست و جوی گوگل (www.google.com) پژوهشگران برجسته را پیدا کنید. می‌توانید از یاهو (www.yahoo.com) ، آلتا ویستا (www.altavista) یا دیگر موتورهای جست و جوی عمومی نیز استفاده کنید. نام پژوهشگران را در این سایت ها جست و جو کنید. با این کار می‌توانید از آخرین کارهای پژوهشی این پژوهشگران (حتی بسیاری از کارهای منتشر نشده شان ) آگاه شوید. مثلاً با این روش به راحتی می‌توانید از سوابق تحصیلی و شغلی پژوهشگر مطلع شوید. همچنین می‌توانید بفهمید که آن پژوهشگر اخیراً چه مقاله هایی در کنفرانس ها ارائه داده یا چه کارگاه هایی برگزار کرده است. سایت ارزشمند دیگری نیز وجود دارد که حاوی اطلاعات مفیدی دربارة همه موضوعات پژوهشی است: www.guru.net.

پیشینه تحقیق(فصل دوم)

پیشینه مرتبط با موضوع را تعیین کنید
از منابع دست اول استفاده کنید
از روزنامه ها و مجله های عمومی استفاده نکنید
نویسندگان برجسته و مجله های معتبر را شناسایی کنید
از منابع کتاب شناسی استفاده کنید
از جست و جوی کامپیوتری استفاده کنید

سایت پایان نامه سرا بنا به تصویب قانون مبارزه با تقلب علمی، از تاریخ 1 مرداد ماه 1396 دیگر هیچ فعالیت در زمینه پایان نامه، مقاله و حتی ترجمه و چاپ کتاب ندارد. کلیه مشتریانی که قبل از این تاریخ کار خود را به ما سپرده اند می‌توانند از طریق ایمیل payannamehsara@gmail.com جهت کنسل نمودن کار و عودت مبلغ پرداختی با ما در ارتباط باشند.
در حال حاضر ما در زمینه تبلیغ در گوگل و سایت استخدام فعالیت می‌کنیم.