چکیده مقاله: سخنرانی آسانسوری

سخنراني آسانسوري چيست، و چه ارتباطي به نوشتن مقاله دارد؟ بسيار هم مرتبط است. تصور کنيد که شما رئيس يک موسسه غيرانتفاعي تحت عنوان ” در جستجوي روشنايي” هستيد. هيئت مديره موسسه شما جلسه اي در يک هتل داشته و شما در انتظار سوار شدن به آسانسور از طبقه سي و يکم به لابي هتل هستيد. درب آسانسور باز شده و شما ناگهان با بيل گيتس روبرو مي شويد که بنياد بشردوستانه ي او نيز با نام گيتس در همان هتل جلسه اي دارند. گيتس متوجه آرم کوچکي برروي پيراهن شما مي شود که کودکي مشغول خواندن کتاب در زير نور فانوس مي باشد؛ او از شما مي پرسد، “اين چيست؟ شغل شما چيست؟”

به راستي، اکنون چه کاري بايد انجام دهيد؟ شما 30 طبقه، يا در حدود 1 دقيقه، وقت داريد تا پيام خود را ارائه نماييد و يا حتي نظر او را جهت سرمايه گذاري در موسسه خودتان جلب نماييد. بنابراين شما توضيح مي دهيد که فعاليت هاي عادي زندگي در بسياري از کشورهاي جهان با پايين رفتن خورشيد، متوقف مي گردد. کودکان هيچ نوري براي خواندن کتاب هاي درسي، مادران براي طبخ غذا و پدران براي کسب درآمد ندارند. با اين پيش زمينه، سپس توضيح مي دهيد که شما با تاسيس موسسه ” در جستجوي روشنايي” فانوس هاي قابل شارژي توليد نموده ايد که هم هزينه پاييني دارند و هم داراي طول عمر باتري زيادي – حدود 30 ساعت- هستند و نوري معادل با سه لامپ 60-W توليد مي کنند. شما 4500 فانوس را در يک کشور توزيع نموده ايد و نتايج نشان مي دهند اکنون در آن کشور کودکان بيشتري با يکديگر کتاب به اشتراک گذاشته، با يکديگر درس خوانده و به ميزان بالاتري فارغ التحصيل مي شوند. تحقيقات گسترده شما درباره تاثير اين فانوسها در زندگي مردم نشان دادند، ميانگين درآمد براي خانواده هايي که يک فانوس دريافت نموده اند، حدود 20 درصد افزايش يافته است. در انتها شما نتيجه مي گيريد که اين برنامه منحصر به فرد را در هر کشوري که حتي داراي ضعيف ترين سيستم شبکه برق يا ژنراتور براي شارژ فانوس مي باشد، مي توان گسترش داد.

اين مکالمه همان سخنراني آسانسوري مي باشد. فرصت 1 دقيقه اي شما براي خلاصه نمودن آن چه انجام مي دهيد، نحوه انجام آن، نتايجي که به دست مي آوريد و تاثيري که بر جاي مي گذاريد. يک سخنراني آسانسوري که به خوبي سامان دهي شده باشد، شنونده را به دام انداخته و مشتاق دريافت اطلاعات بيشتر خواهد نمود. در بسياري از حرفه ها، در نتيجه نطق هاي آسانسوري فرصتي به دست آمده و يا از دست مي رود.

سخنراني آسانسوري و چکيده يک مقاله علمي داراي نقاط مشترک بسياري هستند. اگرچه چکيده بيشتر نوشتاري است و گفتاري نمي باشد، ولي خلاصه اي از اطلاعات مهم که يک نويسنده در نظر دارد به خواننده انتقال دهد را به خواننده ارائه مي نمايد و هدف آن جلب توجه خوانندگان براي کسب اطلاعات بيشتر است. به جاي محدوديت در زمان، نويسنده در اينجا با محدوديت در تعداد کلمات روبروست. چالشي که در اينجا با آن روبرو هستند، استفاده موثرتر از کلمات مي باشد. در اين فصل برخي اطلاعات اوليه در خصوص چکيده ارائه مي گردد و ويژگي هاي چکيده اي که به خوبي نوشته شده باشد برايتان شرح داده خواهد شد. (لیست 1).

1. با پاسخ دادن به سوالات داستان را تعريف کنيد
2. استفاده از سبک و شيوه ي صحيح نگارش چکيده
3. چکيده اي مستقل ايجاد نماييد
4. چکيده را پس از تکميل نمودن متن اصلي، بنويسيد
5. از اختصارات اجتناب کنيد
6. سخن آخر

سایت پایان نامه سرا بنا به تصویب قانون مبارزه با تقلب علمی، از تاریخ 1 مرداد ماه 1396 دیگر هیچ فعالیت در زمینه پایان نامه، مقاله و حتی ترجمه و چاپ کتاب ندارد. کلیه مشتریانی که قبل از این تاریخ کار خود را به ما سپرده اند می‌توانند از طریق ایمیل payannamehsara@gmail.com جهت کنسل نمودن کار و عودت مبلغ پرداختی با ما در ارتباط باشند.
در حال حاضر ما در زمینه تبلیغ در گوگل و سایت استخدام فعالیت می‌کنیم.