انجام پایان نامه رشته مهندسی معماری در مقطع ارشد و دکتری

پایان نامه ارشد معماری
معماری رشته‌ای به قدمت تمدن بشری است رشته‌ای ما بین هنر و فن می باشد که تأکید بر وجه هنری یا فنی آن به دانشکده  بستگی دارد. معماری ترکیب، طراحی و پدیدآوردن فضای زیست انسان در مکان است؛ که این فضا می‌تواند هر کاربری باشد. متخصص این رشته شخصی است چند بعدی و دور اندیش ، با ذهنی خلاق و تفکری نظام مند و همراه با مهارت های حرفه ای مناسب، در این راستا افراد متخصص در این رشته مسائل مطرح در حوزه معماری را به درستی تحلیل و ارزیابی کرده ، اطلاعات مورد نیاز را جمع آوری ، پالایش داده ، آنها را در طراحی ساختمان و فضای دلنشین و زیبا بکار می گیرند به طوری که کیفیت زندگی افراد جامعه بهبود یابد. فرق فضاهای با طراحی معماری و عدم طراحی را میتوان با ادراک حسی پی برد به گونه ای که کاربری های طراحی شده دارای روح منحصر به خود هستند و احساس آرامش و امنیت مخاطب را تحت شعاع قرار می دهند. پایان نامه معماری در مقاطع تحصیلات تکمیلی به عنوان یک شریان حیاتی برای توسعه رشته محسوب می شود.

گرایش های رشته معماری :

مهندسی معماری : وظیفه اصلی رشته معماری ،طراحی ساختمان های مفید ، زیبا ، فنی ، کار آمد است که باعث ساماندهی محیط خود و شکل دهی به فضای زندگی انسان در توازن با طبیعت متناسب با ارزش ها و شرایط فرهنگی ، اجتماعی ، اقتصادی و فنی جامعه است.

انرژی و معماری : هدف از رشته انرژی و معماری، کسب مهارت در بهره مندی از عوامل اقلیمی و بومی و انرژی های تجدید شونده در طراحی معماری پایدار و صرفه جویی در مصرف انرژی می باشد به نحوی که سعی دارد تا پایداری و محیط زیست را وارد اصول طراحی معماری کند.

معماری داخلی : به بهینه سازی فضاهای داخلی ساختمان ها جهت انجام فعالیت های روزانه می پردازد. در این رشته به طراحی فضاهای داخلی تاکید می شود. عملگرایی و کار آمد بودن در عین زیبایی مهمترین هدف معماری داخلی است.

معماری منظر : شاخه ای از معماری است که با درک سه محور جایگاه محیط زیست و طبیعت ، رابطه آن با انسان و توجه به زیبایی شناختی می پردازد.

معماری اسلامی : هدف این رشته تربیت افرادی است که با توجه به رعایت و حفظ مسایل زیبایی شناسی معماری و توجه به مسایل مربوط به کاربری و آسایش انسانی و اقلیمی و . . .  به مسایل و دیدگاه های اسلامی و رعایت اصولی که اسلام به آن تأکید دارد، توجه داشته باشند.

فناوری معماری : فراهم کننده شرایط لازم برای افزایش دانش و مهارت فارغ التحصیلان رشته های مهندسی معماری و مهندسی عمران در زمینه مسائل فنی ساختمان و تلفیق دو مقوله معماری و مهندسی عمران با یکدیگر به عنوان یک تخصص میان رشته ای می باشد.

تکنولوژی معماری : توجه به مباحث عمومی رشته به طور مشخص بر طراحی فنی ساختمان و روش های بهینه ساخت آثار معماری و استفاده از تکنولوژی های مناسب در طراحی ، ساخت و بهره برداری از بنا تاکید دارد.

مطالعات معماری ایران : بازنگری و تفکر در پیشینه تاریخی معماری و شهر نشینی ایران و گسترش دانش موجود در این زمینه است. همچنین سایر موارد نظیر اعتقادات، فرهنگ و هنر و تاریخ و علوم مختلف و . . . نیز در این رشته مورد بررسی قرار می گیرد.

مدیریت پروژه و ساخت : مدیریت پروژه بکار گیری دانش، مهارتها و تکنیکهای لازم در مدیریت اجرای فعالیتها، به منظور رفع نیازها اجرای پروژه  ها می باشد. مدیریت پروژه از دو بازوی قدرتمند برنامه ریزی و کنترل پروژه بهره می برد.

بازسازی پس از سانحه : بازسازی پس از سانحه، ضمن شناخت مفاهیم بلایا و سوانح طبیعی و حوادث انسانی، با موضوع بحران در ۳ مقطع پیش از وقوع، هنگام سانحه و پس از آن آشنا شده و به مقولات اساسی باز سازی می پردازند. البته موضوع مقاوم سازی نیز از محورهای مورد توجه در این دوره محسوب می شود.

گرایش مرمت و احیای بناها وبافت های تاریخی : تمدن ایرانی با پیشینه­­ ای چند هزار ساله ای و غنی، آثار هنری و تاریخی بیشماری موجود است که رسالت حفظ، نگهداری و انتقال آنها به آیندگان به عنوان سند پویایی تمدن و هویت فرهنگی، علمی و فنی بر عهده ما می باشد که در این گرایش به این موارد می پردازند.

نرم افزارهای تخصصی رشته معماری :

3D MAX: معماران از این برنامه برای پیش ‌نمایش بناها و مدل‌هایی که هنوز ساخته نشده‌اند، استفاده می نمایند. با قابلیت تبدیل پلانهای ساده به شکل سه بعدی و همچنین از نقشه ها و ترسیمات انجام شده در نرم افزار autocad هم پشتیبانی میکند که برای معماران اهمیت بسیار دارد همچنین به کمک 3dsmax میتوان نماهای داخلی ساختمان را طراحی و مشاهده نمود. این نرم افزار در انجام پایان نامه معماری مورد استفاده محققان است.

V-Ray: تهیه خروجی در قالب فایلهای تصویری از برنامه و محیط کاری در مکس که توسط یک سری دستورات و برنامه‌های گرافیکی به نام موتور رندر (Render engine) می‌باشد نرم‌افزار مکس دارای موتورهای رندر زیر می‌باشد .در مورد پلاگین رندر V-Ray میتوان به کیفیت عالی آن اشاره کرد این موتر رندر که توسط شرکت chaos group به بازار عرضه شده است. این نرم افزار نیز در انجام پایان نامه معماری مورد استفاده محققان است.

یک نرم افزار ترسیم و طراحی نقشه های معماری و ساختمانی است . که سیستم ترسیم در آن به صورت مدلسازی همزمان ۲ بعدی و ۳ بعدی به صورت هوشمند است (Building Information Modeling).
این نرم افزار توسط شرکت Autodesk تولید کننده نرم افزار Autocad طراحی شده است.

AutoCAD: یکی از معروف‌ترین نرم‌افزارهای نقشه‌کشی برای ترسیم نقشه‌های مهندسی و صنعتی می باشد. این نرم افزار یک از پایههای اصلی در انجام پایان نامه معماری محسوب می شود.

Sketch up Pro: اسکچ آپ یکی از ساده ترین نرم افزار هایی است که نه تنها در دایره نرم افزار های مدل سازی سه بعدی، بلکه در دایره نرم افزار های فنی و کد (CAD) می‌توانید بیابید. اصول کار با اسکچ آپ بر پایه خط است؛ که همین مسئله استفاده از آن را برای کاربر معمار لذت بخش تر می کند. خطوط به هم میپیوندند و سطوح را به وجود می آورند. سطوح به هم می‌پیوندند و احجام را به وجود می آورند. روند طراحی در اسکچ آپ برخلاف تصور برخی، کاملا می‌تواند دقیق و با ابعاد و اندازه صورت بگیرد به طوری که این ویژگی ها، نرم افزار مذکور را در زمره نرم افزارهای پرکاربرد جهت انجام پایان نامه معماری قرار داده است.

BricsCAD: این نرم‌افزار با AutoCAD سازگاری کامل دارد و دارای خط فرمان‌های بسیاری است که این خط فرمان‌ها به ساخت CAD کمک می‌کند.

Graphisoft Archicad: نرم‌افزارGraphisoft ArchiCAD ، نرم‌افزاری بسیار قدرتمند با قابلیت‌ های جدید جهت طراحی و پیاده‌سازی محیط‌های سه‌بعدی و فراهم کننده مدل‌های حرفه‌ای مجازی جهت مهندسین عمران و معماری استفاده می شود.

Ashampoo 3D Cad Professional: به‌طور حرفه‌ای به طراحی ساختمان و تجهیزات آن می پردازد و دارای امکانات ویژه‌ای است که نیازهای عکاسان حرفه‌ای، معماران، مهندسان و صنعتگران را برآورده می کند.

Ashampoo Home Designer Pro توسط این نرم‌افزار می‌توانید خانه‌ای را که درصدد طراحی و یا ساخت آن هستید را ببینید نقواص آن را مشاهده و برطرف نمایید. زاویه دید پرسپکتیو از درون و خارج این کمک را به شما کرده است تا از رخداد اشتباهات سنگین در پروژه‌های واقعی جلوگیری شود.

Sweet Home 3D: نرم‌افزاری حرفه‌ای جهت طراحی سه‌بعدی نمای داخلی و دکوراسیون منزل می‌باشد. این نرم‌افزار از زبان‌های مختلف پشتیبانی می‌کند و دارای طرح‌های سه‌بعدی لوازم منزل می‌باشد که با استفاده از آنها شما قادر خواهید بود تا محیط منزل را به صورت مجازی تهیه کنید.

Flow Architect Studio 3D برای مهندسان و نقشه‌کش‌های معماری و عمران می‌باشد که قادر خواهید بود تاPlan ها و طرح‌های خود را در کامپیوتر طراحی کنید.

Autodesk AutoCAD Architecture: از قویترین نرم افزارهای معماری از شرکت معتبر Autodesk به کمک این نرم افزار کلیه نیازهای طراحی شما از نقشه کشی تا طراحی سازه های داخلی، طراحی دکور نمای خارجی ساخت مدلها و طرح های سه بعدی از نقشه های شما با بهترین کیفیت، بر طرف می شود.

Graphisoft ArchiCAD: از معروفترین نرم افزارهای طراحی سه بعدی در مهندسی معماری. این سه نسخه قابلیت های جدید جهت طراحی و پیاده سازی محیط های سه بعدی را فراهم آورده است. کاربران با کمک این نرم افزار طرح های خود را سریعتر آنالیز می کنند. این کار با استفاده از تخمین خصوصیات فضای طراحی در محیطی سه بعدی صورت می گیرد.

انجام پایان نامه معماری در موسسه پایان نامه سرا

موسسه پایان نامه سرا فعال در زمینه انجام پایان نامه ارشد مفتخر است اکنون با همکاری با بسیاری از اساتید و فارغ التحصیلان رشته مهندسی معماری در کلیه گرایش ها در مقاطع ارشد و دکتری به مشاوره و انجام پایان نامه معماری بپردازد. شما دانشجوی عزیز برای دریافت مشاوره و یا درخواست سفارش انجام پایان نامه معماری از طریق لینک سفارش پایان نامه اقدام نمایید ما در اولین فرصت با شما تماس خواهیم گرفت. اهم خدمات موسسه در زمینه پایان نامه معماری عبارتند از:

 • نگارش پروپوزال معماری
 • انجام پایان نامه معماری
 • استخراج مقاله از پایان نامه معماری
 • چاپ مقالات معماری
 • چاپ کتاب در ارتباط با پایان نامه معماری

9 پاسخ به “انجام پایان نامه رشته مهندسی معماری در مقطع ارشد و دکتری”

  • با سلام.موسسه پایان نامه سرا تنها در زمینه ی پژوهشی رشته ی معماری خدمت رسانی می نماید.
   بخش رساله و پروپوزال را برعهده میگیریم.

  • سلام موسسه پایان نامه سرا در مقطع ارشد و دکتری معماری در زمینه ی پژوهشی نه مباحث طرح و پلان ارائه خدمت می نماید که هزینه ی آن با توجه به موضوع متغیر است در مقطع کارشناسی ارشد حدودا بین 1.400 تا 1.800 می باشد.

 1. سلام.کارشناس ارشد معماری هستم و موضوع برای پروپوزال ندارم.امکان در اختیار گذاشتن چند موضوع برای پروپوزال از سوی شما وجود دارد؟

  • با سلام. بله جهت دریافت موضوعات با ا موسسه تماس بگیرید یا از طریق سایت ثبت سفارش نمایید.
   شماره تماس: 021-66120945(7 خط). تا بصورت رایگان موضوع در اختیار شما قرار بگیرد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *