راه های پی بردن به جعلی بودن ژورنال ها

 1. جستجوی نام ژورنال به تنهایی و همراه با ISSN در گوگل

  برای پیدا کردن سایت اصلی یک ژورنال، نام ژورنال به تنهایی و همچنین به همراه ISSN آن را در گوگل جستجو کنید و نتایج صفحات اول را بررسی نمایید.

 2. بررسی آدرس وبسایت ژورنال در سایتهای اطلاع رسانی

  برخی از سایتها همجون سایت کتابخانه های دانشگاههای معتبری مثل استنفورد اطلاعات ژورنالها به همراه آدرس سایت آنها را به صورت یک شناسه در اختیار کاربران قرار می دهند. با جستجوی نام ژورنالها در این سایتها می توان به آدرس سایت واقعی ژورنالها پی برد.

 3. بررسی تاریخ ثبت دامین

  با جستجوی دامین (آدرس سایت) ژورنالها در سایتهای هویز (whois) می توانید به اطلاعاتی راجع به صاحب سایت، کشور و همچنین تاریخ ثبت ژورنال پی ببرید. سایت ژورنالهای جعلی معمولا به تازگی به ثبت رسیده اند و از تاریخ ثبت آنها زمان زیادی نمی گذرد.

 4. بررسی مقالات چاپ شده و آرشیو

  معمولا ژورنالهای جعلی دارای مقالات جعلی هستند . آرسیو این ژورنالها معمولا تعداد کمی از مقالات را در خود جای می دهند و با جستجوی عنوان مقالات در گوگل مشخص می شود این مقالات در ژورنالهای دیگری قبلا به چاپ رسیده اند و اورجینال نیستند.

 5. بررسی اعضای هیات تحریریه

  هیات تحریریه ژورنالهای جعلی نیز معمولا جعلی هستند و انسانهای واقعی نیستند و سوابق علمی پژوهشی چندانی ندارند. جهت اطمینان از جعلی بودن ژورنال می توانید به اعضای هیات تحریریه این ژورنالها ایمل بزنید و از آنها درباره صحت این ژورنالها بپرسید دقت کنید حتما با ایمیل دانشگاهی این اساتید در ارتباط باشید.

 6. فرآیند داوری

  ژورنالهای جعلی به خاطر دریافت پول هر مقاله ای را بدون داوری چاپ می کنند. زمان داوری این ژورنالها بسیار کوتاه است و هدف آنها تنها کسب درآمد می باشد. برای اطمینان از جعلی بودن یک ژورنال می توانید مقاله ای با کیفیت بسیار پایین را برای ژورنال ارسال نمایید.

سایت پایان نامه سرا بنا به تصویب قانون مبارزه با تقلب علمی، از تاریخ 1 مرداد ماه 1396 دیگر هیچ فعالیت در زمینه پایان نامه، مقاله و حتی ترجمه و چاپ کتاب ندارد. کلیه مشتریانی که قبل از این تاریخ کار خود را به ما سپرده اند می‌توانند از طریق ایمیل payannamehsara@gmail.com جهت کنسل نمودن کار و عودت مبلغ پرداختی با ما در ارتباط باشند.
در حال حاضر ما در زمینه تبلیغ در گوگل و سایت استخدام فعالیت می‌کنیم.