انجام پایان نامه رشته جغرافیا در مقطع ارشد ودکتری

پایان نامه ارشد جغرافیا
علم جغرافیا در زبان پارسی گیتاشناسی ترجمه شده است. این علم به مطالعه روابط و محیط زندگی جوامع بشری میپردازد. این دانش درباره آب و هوا، پوشش گیاهی، خاک و فرآورده های آن، پدیده های مختلف در هر منطقه از کره زمین گفتگو می¬کند. گرایشهای اساسی این رشته عبارتند از جغرافیای طبیعی، جغرافیای انسانی، زمین شناسی و زمین ریخت شناسی.
کشورهای توسعه یافته اهیمت و ضرورت این رشته را درک کرده و دانشمندان و محققان زیادی در این کشورها مشغول تحقیق و پژوهش در این رشته هستند. به طور خلاصه داشنمندان این رشته به دنبال ایجاد تعامل بهتر بین انسان و محیط پیرامون آن هستند که این امر یکی از اصلی ترین محورهای توسعه پایدار است. بنابراین آنچه مهم است تربیت محقیقین این رشته است که از طریق دانشگاه ها در غالب دوره های تحصیلات تکمیلی و انجام پایان نامه رشته جغرافیا ارائه می گردد. در کشور ایران نیز این رشته مورد توجه دانشگاه ها بوده و در مقاطع تحصیلات تکمیلی و در کلیه گرایشها به تربیت محقیق و پژوهشگر پرداخته می شود.
ابن رشته در مقطع کارشناسي در چهار گرایش: جغرافياي طبيعي، جغرافياي انساني، کارتوگرافي و جغرافيا سياسي – نظامي ارائه مي شود و گرايشهاي جغرافياي طبيعي و انساني خود شامل گرايشهاي متعددي هستند. البته تفاوت گرایشها تنها در 8 واحد درسی تخصصي است. لیکن در انجام پایان نامه رشته جغرافیا، گرایش تاثیر زیادی در تعیین مسیر مطالعاتی دارد.
مانند سایر رشته ها در حوزه تحصیلات تکمیلی آنچه بیش از واحدهای درسی اهمیت دارد کیفیت پژوهش در غالب انجام پایان نامه رشته جغرافیا است. لذا دغذغه اصلی دانشجویان این رشته کیفیت انجام پایان نامه است.
رشته جغرافیا دامنه وسیعی از گرایشها را شامل می گردد. موسسه پایان نامه سرا با تیمی متخصص در زمینه رشته جغرافیا و سابقه انجام پایان نامه رشته جغرافیا، حاضر به ارائه خدمات نگارش پروپوزال و انجام پایان نامه رشته جغرافیا می باشد.

گرایش های در حوزه تخصصی اساتید موسسه برای انجام پایان نامه رشته جغرافیا

a- جغرافيا گرایش برنامه ريزي روستايي
b- جغرافيا گرایش برنامه ريزي شهري – ناحيه اي
c- جغرافیا گرایش اقليم شناسي
d- جغرافیا گرایش هيدرولوژي
e- جغرافیا گرایش ژئومورفولوژي
f- جغرافیا گرایش برنامه ريزي توريسم
g- جغرافیا گرایش جغرافياي سياسي- نظامي
لذا در صورت نیاز دانشجویان به انجام پایان نامه جغرافیا یا نگارش پروپوزال در این رشته در هر یک از گرایشهای فوق، متقاضیان محترم از طریق بخش سفارش در سایت اقدام نمایند تا پس از بررسی و تعیین متخصص، جهت شروع همکاری با آن ها تماس حاصل گردد.

2 پاسخ به “انجام پایان نامه رشته جغرافیا در مقطع ارشد ودکتری”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *