انجام پایان نامه رشته تاریخ در مقطع ارشد و دکتری

پایان نامه ارشد تاریخ
رشته تاریخ یکی از رشته های مورد علاقه دانشمندان در تمامی کشورهاست. در ایران نیز به علت قدومت تاریخی وسیع کشورمان، این رشته بسیار مورد توجه جامعه دانشگاهی است. پایان نامه رشته تاریخ به عنوان اولین قدم در راه توسعه این رشته در مقاطع تحصیلات تکمیلی مورد توجه محقیقین است. قبل از پرداختن به خدمات موسسه مقدمه ای راجع به این رشته ارزشمند دانشگاهی ارائه می گردد.
واژه تاریخ به بیان برخی مورخان ریشه در زبان پارسی داشته و معنای آن “ماه روز” است. این واژه در دوران ایران باستان به روزیکه در آن واقعه ای مهم یا حادثه ای دهشتناک مانند زلزله یا جنگ رخ داده یا روزی که اتفاق سیاسی مهمی رخ داده است، اتلاق میشده است. بنابراین توجه به رخدادها و حوادث در این مفهوم نمود دارد.
علم تاریخ در دو شاخه اصلی تاریخ 1 و تاریخ 2 تعریف می شود. تاریخ 1 ناظر به حوادث طبیعی، سیاسی، اجتماعی، فرهنگی است که در گذشته رای انسان¬ها اتفاق افتاده است. تاریخ 2 آگاهی دقیق از حوادث و علت حوادث بدست می دهد. ویلیام والش در تعریف تاریخ 2 بیان می دارد که تاریخ 2 بازگو کردن کلیهٔ اعمال گذشتهٔ انسان است، به‌گونه‌ای که نه‌تنها در جریان وقایع قرار می‌گیریم، بلکه علت وقوع آن حوادث را نیز بازمی‌شناسیم. از طرف دیگر تاریخ نگاری در رده علوم انسانی یا اجتماعی قرار می-گیرد.
تاریخ نگاران به طور سنتی رخدادها و اطلاعات مربوط به گذشته را به رشته تحریر درمی آوردند. تاریخ نگاری در اصل هم بصورت مکتوب و هم به صورت شفاهی انجام میشده که هدف هر دو پاسخ دادن به وقایع و علت آن است. منابع اصلی تاریخ شامل منابع مکتوب، منابع منقول و منابع مادی است. تاریخ شناسان به نوشته‌های تاریخی اهمیت فراوانی قائل هستند. این تأکید باعث ایجاد اصطلاح پیش از تاریخ شده که به دوران پیش از ابداع خط اشاره می‌کند. تقسیم تاریخ به شکل پیش از تاریخ و تاریخی بستگی به موضوع مورد مطالعه و حتی مکان تحت مطالعه دارد، زیرا خط در نقاط مختلف دنیا در زمان‌های متفاوتی پدید آمده‌است.
با توجّه به اين‌که رشته تاريخ از جمله نخستين رشته‌هايی بود که در دارالمعلمين مرکزي تدریس میشده و پس از آن در مدرسه عالی نیز مورد تجه قرار گرفت، مي‌توان گفت که سابقه فعّاليت رشته آموزشي تاريخ در نظام دانشگاهي ايران به نزديک به صد سال مي‌رسد. حتی پس از تأسيس دانشگاه تهران نيز رشته «تاريخ و جغرافيا» از اصلي‌ترين رشته‌هاي تحصيلي در دانشکده ادبيات به شمار آمد.

فارغ التحصيلان دوره هاي کارشناسي تاريخ توانائي آن را خواهند يافت که در سازمانهاي دولتي و غير دولتي از قبيل وزارت آموزش و پرورش، وزرات امور خارجه، وزارت فرهنگ و آموزش عالي، وزارت ارشاد اسلامي، سازمان موزه ها، مرکز اسناد ملي، راديو و تلويزيون، نگهداري آرشيوهاي دولتی در کليه وزارتخانه ها و موسسات دولتي، روزنامه ها و مجلات و مراکز طبع و نشر کتاب و مانند آن، انجام مسائل تحقيقي تاريخ در حد تحقيقات بين المللي، تدريس تاريخ در دبيرستانها آمادگي براي تکميل تحصيلات در دوره فوق ليسانس و دکتري تاريخ براي استخدام در دانشگاهها جهت تحقيق و تدريس و نظاير آنها به خدمت بپردازند. اما فارغ التحصیلان تحصیلات تکمیلی بعد از گذراندن واحدهای درسی در این مقطع و انجام پایان نامه رشته تاریخ قادر به انجام هر نوع پژوهش و تحقیق جهت توسعه و اعتلای این رشته خواهند بود. در ادامه به علت اهمیت انجام پایان نامه تاریخ توضیح مختصری از آن ارائه می گردد.

گرایش های رشته تاریخ:

 • تاریخ ایران باستان
 • تاریخ ایران اسلامی
 • تاریخ اسلام
 • تاریخ عمومی جهان
 • مطالعات خلیج فارس
 • اسناد و مدارک آرشیوی و نسخه شناسی
 • مطالعات آسیای مرکزی و قفقاز
 • تاریخ انقلاب اسلامی
 • تاریخ تشیع

انجام پایان نامه رشته تاریخ در موسسه پایان نامه سرا

موسسه پایان نامه سرا فعال در زمینه انجام پایان نامه ارشد مفتخر است اکنون با همکاری با بسیاری از اساتید و فارغ التحصیلان رشته تاریخ در کلیه گرایش ها در مقاطع ارشد و دکتری به مشاوره و انجام پایان نامه تاریخ بپردازد. شما دانشجوی عزیز برای دریافت مشاوره و یا درخواست سفارش انجام پایان نامه تاریخ از طریق لینک سفارش پایان نامه اقدام نمایید ما در اولین فرصت با شما تماس خواهیم گرفت.

نمونه پروپوزال کارشناسی ارشد رشته تاریخ

برای دانلود نمونه پروپوزال تکمیل شده رشته تاریخ در مقطع کارشناسی ارشد می توانید از طریق لینک زیر اقدام نمایید.

نمونه پروپوزال کارشناسی ارشد رشته تاریخ

4 پاسخ به “انجام پایان نامه رشته تاریخ در مقطع ارشد و دکتری”

  • سلام هزینه ی پایان نامه در رشته ی تاریخ مقطع ارشد حدودا بین 1.800 تا 2/5 با توجه به موضوع انتخابی متغیر است.

 1. سلام.خداقوت.دانشجوی ارشدتاریخ عمومی جهان هستم.آیا ممکن است درموردموضوع پایان نامه بنده رویاری نمایید؟
  موضوع پایان نامه ام ،تاثیرآئین مانی درمیان ترکان آسیای مرکزی است.
  لطفا بنده رو راهنمایی بفرمایید.
  آیادراین خصوص نطلب دارید.
  ممنون.
  منتظرپیامتان هستم.خلیل الله صحنه.شماره تلگرامی ۰۹۳۳۷۹۱۱۸۲۰

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *