لیست ژورنالهای معتبر و نامعتبر

با توجه به تعداد زیاد ژورنالهای علمی و جهت ارتقا سطح علمی مقالات چاپ شده توسط مححقین گرانقدر کشور، وزارت علوم و دانشگاه آزاد به صورت منظم اقدام به انتشار لیست هایی از ژورنالها می نمایند. این لیستها را به طور کلی می توان به 3 گرروه تقسیم نمود:

 1. ژورناهای معتبر (وایت لیست):

  لیست ژورنالهای معتبر، ژورنالهایی هستند که مورد تایید وزارت علوم می باشند و با داشتن مقاله ای در این ژورنالها کل امتیازات مربوط به آن را می توانید دریافت نمایید.

 2. ژورنالهای نامعتبر (بلک لیست):

  ژورنالهایی هستند که به دلایل مختلف وزارت علوم و دانشگاه آزاد این ژورنالها را فاقد اعتبار علمی لازم می دانند. وزارت علوم و دانشگاه آزاد، زمان ورود هر یک از این ژورنالها را اعلام می کنند و بر طبق قوانین در صورتیکه مقاله ای قبل از تاریخ ورود یک ژورنال به لیست ژورناهای نامعتبر در آن ژورنال به چاپ رسیده باشد مورد قبول وزارت علوم می باشد ولی در صورتیکه پذیرش مقاله مربوط به پس از تاریخ ورود یک ژورناال درون بلک لیست باشد دیگر مورد قبول دانشگاه ها نمی باشد.

 3. ژورنالهای جعلی (هایجک یا بلک لیست):

  وزارت علوم و دانشگاه آزاد در زمانهای مختلف لیست ژورنالهای جعلی یا فیک یا هایجک را نیز اعلام می دارد. نکته مهم در ارتباط با این ژورنالها اینست که زمان ورود این ژورنالها به لیست ژورنالهای جعلی ملاک نیست و در صورتیکه مقاله ای در اینگونه ژورنالها به چاپ رسیده باشد بدون توجه به زمان چاپ مقاله مورد پذیرش نخواهد بود.

انواع لیست های ژورنالهای نامعتبر

 1. لیست ژورنالهای نامعتبر وزارت علوم و وزارت بهداشت
 2. لیست ژورنالهای نامعتبر دانشگاه آزاد
 3. لیست ژورنالهای نامعتبر مستقل مربوط به دانشگاه ها

انواع لیست های ژورنالهای معتبر

 1. لیست ژورنالهای معتبر وزارت علوم و وزارت بهداشت
 2. لیست ژورنالهای معتبر دانشگاه آزاد
 3. لیست ژورنالهای معتبر مستقل مربوط به دانشگاه ها

انواع لیست های ژورنالهای جعلی

 1. لیست ژورنالهای جعلی وزارت علوم و وزارت بهداشت
 2. لیست ژورنالهای جعلی دانشگاه آزاد
 3. لیست ژورنالهای جعلی معرفی شده توسط سایت اسکولاری
سایت پایان نامه سرا بنا به تصویب قانون مبارزه با تقلب علمی، از تاریخ 1 مرداد ماه 1396 دیگر هیچ فعالیت در زمینه پایان نامه، مقاله و حتی ترجمه و چاپ کتاب ندارد. کلیه مشتریانی که قبل از این تاریخ کار خود را به ما سپرده اند می‌توانند از طریق ایمیل payannamehsara@gmail.com جهت کنسل نمودن کار و عودت مبلغ پرداختی با ما در ارتباط باشند.
در حال حاضر ما در زمینه تبلیغ در گوگل و سایت استخدام فعالیت می‌کنیم.