انجام پایان نامه رشته ادبیات فارسی در مقطع ارشد و دکتری

پایان نامه ارشد ادبیات فارسی
ادبیات پارسی دارای قدمتی بیش از 1000 است که نثر و شعر دو گونه اصلی آن است. در کنار آثار ادبی، آثار غیر ادبی مانند تاریخ، مناجاتنامه و متون تعلیمی چون قابوسنامه نیز امروزه جزو سرمایه های ادب پارسی محسوب می شوند. در تقسیم بندی دیگر می توان ادبیات پارسی را به دو دسته باستانی مربوط به قبل از اسلام و ادبیات پارسی دوره اسلامی تقسیم بندی نمود. متون اوستایی مربوط به دوران ساسانیان، اشکانیان و قبل از آن به زبان پهلوی جزو ادبیات باستانی محسوب می شوند. تولد ادبیات فارسی منثور نیز پس از اسلام شکل گرفت که در آن نظم و نویسندگی دوران ساسانی که ادبیات منثور عربی را ایجاد کرده بود دخیل بوده است. بنابراین این سابقه طولانی، رشته ادبیات پارسی را تبدیل به یکی از رشته های پرطرفدار دانشگاهی کرده است که در حال حاضر در ایران در مقاطع تحصیلات تکمیلی این رشته با کیفیت بالای ارائه می گردد تا دانشجویان با پژوهش در این رشته و انجام پایان نامه ادبیات به توسعه بیشتر این رشته همت گمارند.
ادبیات باستانی بیشتر به صورت شعر و شفاهی سینه به سینه نقل میشده است که از حمله آن می توان به سروده های اوستا مربوط به 1000 سال قبل از میلاد اشاره کرد. اشعار باستانی ایران در وزنهای عروضی ضربی و هجایی که در زبان عادی باستان مریسوم بوده سروده شده است. در دوره اشکانیان سرودهای محلی توسط خنیاگران پارتی با آلات موسیقی توام شده است. در دوره ساسانیان ثبت و ضبط آثار بیشتر مورد توجه قرار گرفت. متاسفانه با فروپاشی ساسانیان بخش اعظمی از این ادبیات از بین رفت و برخی به کشورهایی مانند چین و هند منتقل شد که از آن با عنوان ادبیات پهلوی یاد می شود.
ادبیات کلاسیک میز بعد از تسلط اعراب و حاکمان عرب بر ایران شکل گرفت که بیشتر به صورت شفاهی نقل می شد. با توجه به از دست رفتن بخش اعظمی از متون کهن در این دوران علاقه زیادی به متون کهن در میان ایرانیان ایجاد شد. از طرف دیگر تحت تاثیر ادبیات عرب، گونه¬های ادبی این دوران بیشتر به صورت شعر در غالبهای عربی یا در غالبهای ابداعی جدید ایرانی سروده شدند.
در دوران صفویه نیز که از آن با عنوان دوران نو در ادبیات فارسی یاد می شود، بیشتر مورد توجه نویسندگانی چون حبیب السیر، حسین بیک، اسکندر منشی، ابن بزاز و … ظهور کرد. در نهایت ادبیات نوین ایران که قدمت آن به دوره مشروطیت می رسد با تحولی فکری در شاعران و نویسندگان پیدا شد. ادیب پیشاوری، پروین اعتصامی،ایرج، شوریده، عارف، عشقی، ادیب‌الممالک فراهانی و… شاعران این دوره و علی اکبر دهخدا، جمال زاده، بی‌بی خانم استرآبادی،صادق هدایت، محمد قزوینی و .. نیز در زمینه غنی سازی نثر پارسی در این دوران کوشیده اند.
ادبیات غنی پارسی شامل دسته های مختلفی چون ادبیات غنایی، ادبیات حماسی، ادبیات تعلیمی و ادبیات نمایشی است که دامنه وسیعی از زمینه های حماسی، مذهب و عرفان، روایات عاشقانه، اخلاق، فلسفه و … را شامل می¬شود.
رشته ادبیات و زبان فارسی به علت قدمت دیرین و وجود بزرگان این عرصه چون مولوی، حافظ، سعدی، فردوسی و … یکی از رشته های محبوب نه فقط در ایران بلکه در کل جهان محیوب می شود. بنابراین محققان زیادی در زمینه پایان نامه ادبیات در حال فعالیت هستند. با توجه به محبوبیت و اهمیت این رشته، موسسه پایان نامه سرا با جذب اساتید و متخصصان مجرب در این رشته جهت مشاوره برای پایان نامه ادبیات، ارائه دهنده خدمات زیر به دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری رشته ادبیات و زبان فارسی است:
– نوشتن پروپوزال کارشناسی ارشد و دکتری ادبیات فارسی
– انجام پایان نامه ادبیات فارسی و رساله دکتری رشته ادبیات و زبان فارسی
جهت شروع همکاری می توانید از بخش سفارش در سایت موسسه درخواست خود را ثبت نمایید. کارشناسان مربوطه بعد از تعیین متخصص و تنظیم قرار داد در کوتاه ترین زمان با شما تماس خواهند گرفت.

انجام پایان نامه ادبیات فارسی در موسسه پایان نامه سرا:

  • نگارش پروپوزال ارشد و دکتری زبان و ادبیات فارسی
  • نگارش پایان نامه ادبیات فارسی در مقاطع ارشد و دکتری
  • استخراج مقاله از پایان نامه ادبیات فارسی
  • چاپ کتاب

2 پاسخ به “انجام پایان نامه رشته ادبیات فارسی در مقطع ارشد و دکتری”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *