انجام پایان نامه مدیریت در مقطع ارشد و دکتری

پایان نامه ارشد مدیریت
رشته مدیریت از جمله رشته­ های پرطرفدار چه در داخل و چه در خارج از کشور به ویژه کشورهای پیشرفته دنیا می­باشد. این تقاضای بالا منجر به آن شده است که بسیاری از افراد علاقمند به رشته مدیریت شوند و یکی از گرایش های مختلف آن را برای ادامه تحصیل انتخاب کنند . یکی از چالش­های تحصیل برای دانشجویان سطح کارشناسی ارشد و دکتری در رشته مدیریت، نوشتن پایان نامه و پروپوزال می­باشد. پایان نامه مدیریت در مقطع ارشد و دکتری بیشتر شامل بررسی آماری بسیاری از مسائل اجتماعی، مدیریتی و … و در نهایت ارائه راهکارهایی برای بهتر شدن موضوع مورد مطالعه می باشد.
بسیاری از دانشجویان این تفکر را دارند که پروپوزال مدیریت را خود بنویسند و در ادامه به ویژه در فصول مربوط به روش تحقیق، از خبرگان مدیریتی و آماری برای همکاری و کمک برای انجام پایان نامه رشته مدیریت استفاده نمایند. به نظر نگارنده این متن، نوشتن پروپوزال مدیریت، بسیار حساس و مهم­تر از دیگر بخش­ها است، که به دانشجویان رشته مدیریت برای انجام پایان نامه توصیه می­شود، این بخش از کار را نیز حتما با مشورت از افراد مطلع در زمینه پایان نامه نگارش نمایند. زیرا بسیاری از اساتید در هنگام تصویب پروپوزال، به خوبی به نکات مطرح شده توجه نمی­نمایند که این موضوع می­تواند مشکلاتی را برای محقق در گام های بعدی پژوهش به همراه داشته باشد. بنابراین توصیه می­شود برای نوشتن پروپوزال حتما با متخصصین موسسه پایان نامه سرا برای نوشتن پروپوزال رشته مدیریت، مشورت های لازم را داشته باشید.

پروپوزال رشته مدیریت:

اولین قدم در انجام پایان نامه مدیریت نگارش پروپوزال است. این پرسش شاید در ابتدای امر ذهن محقق را درگیر نماید که یک پروپوزال مطلوب و قابل استناد که بتواند در ادامه کار بسیار راه­گشا باشد دارای چه ویژگی­های باید باشد. در ادامه نویسنده سعی بر معرفی اجمالی یک پروپوزال رشته مدیریت که موسسه پایان نامه سرا آن را سرلوحه خود در رشته مدیریت قرار می­دهد ارایه شده است.
در گام نخست یک پروپوزال رشته مدیریت باید مساله محور باشد. این بدان معنی است که محقق مساله ای را درک کرده باشد و سعی داشته باشد با ارایه آن به عنوان دلیل انتخاب موضوع، اساتید را راغب نمایند که با دانشجو و محقق رشته مدیریت همکاری نمایند. این نکته همواره در ذهن خود داشته باشد که یک کار علمی، کار صحیحی است که بتواند یک مشکلی را شناسایی و درصدد ارایه راهکارهای برای حل آن باشد.
در ادامه پس از شناسایی متغیرها، محقق باید به دنبال یک مقاله بیس به روز در رشته مدیریت با کلید واژه­های اصلی پایان نامه مد نظر خود باشد. دلیل استفاده از یک مدل مبنا برای انجام پایان نامه در رشته مدیریت آن است که دانشجویان سطح کارشناسی ارشد، به دلایل مختلف از جمله ضعف در زمینه مدل­سازی و ارایه مدل، اساتید سعی بر این دارند که از مدل­های مبنا  برای انجام پژوهش استفاده نماید. هر چه این مدل دارای روابط منسجم تر و صحیح تر باشد، قدرمسلم در ادامه کار محقق با مشکلات کمتری رو به رو خواهد بود. موسسه پایان نامه سرا نیز تاکید کافی و لازم در خصوص انتخاب مدل بر اساس یک مقاله مبنا یا بیس برای انجام پروپزوال دارد.
پس از ارایه مدل، تعریف مساله ، در گام بعدی محقق سعی دارد بر اساس مدل و مساله فرضیه­ ها و اهداف خود را بیان نماید. فرضیه ها و اهداف به عنوان چراغ روشن کننده ادامه مسیر شناخته می­ شود، که می­ تواند با تبیین درست زمینه لازم برای نوشتن صحیح روش تحقیق مشخص نماید.
در نهایت مفاهیم روش شناسی و نحوه سنجش و دستیابی به فرضیه هایی که در انجام پایان نامه مدیریت مد نظر است، مطرح می ­شود . بیشتر روش­های تحقیق از دو بابت در پروپوزال های رشته مدیریت قابل تقسیم می­باشد. از نظر هدف که می­ تواند به صورت کاربردی ، نظری و بنیادی باشد. بیشتر تحقیق­ های در سطح کارشناسی ارشد از نوع کاربردی می­ باشند زیرا افراد به دنبال پیاده سازی نتایج تحقیق خود در جامعه هدفی هستند که مشکل یا مساله وجود داشته است. از سوی دیگر در سطح دکتری ممکن است در پایان نامه های مدیریت به صورت بنیادین و کاربردی توامان شود که این موضوع به خوبی از سوی کارشناسان موسسه پایان نامه سرا مورد توجه قرار می­گیرد. از نظر ماهیت و روش نیز روش تحقیق­های رشته مدیریت جزء تحقیق­های توصیفی – پیمایشی هستند. توصیفی از آن جهت که محققین بنا ندارند در نتایج به دست آمده از پژوهش تغییری ایجاد نمایند و پیمایشی یا به عبارتی میدانی از این بابت که محققین سعی دارند داده­ های خود را از جامعه هدف گردآوری نماید. در برخی از موارد توصیفی – همبستگی یا علی نیز نوشته می­شود که در صورت وجود سئوال می­ تواند با بخش یا دپارتمان مدیریت موسسه پایان نامه سرا برای مشورت جهت نگارش پروپوزال رشته مدیریت تماس حاصل فرمایید.

گرایش های رشته مدیریت:

 • مدیریت بازرگانی
 • مدیریت منابع انسانی
 • مدیریت دولتی
 • مدیریت صنعتی
 • مدیریت تکنولوژی
 • مدیریت فناوری اطلاعات
 • مدیریت کارآفرینی
 • مدیریت مالی
 • مدیریت جهانگردی
 • مدیریت اجرایی و شهری

انجام پایان نامه مدیریت:

بعد از نگارش پروپوزال مدیریت، برای انجام پایان نامه مدیریت در باید بدانیم، دانشگاه مورد نظر پایان نامه را در چند فصل تدوین نموده است. فصل بندی پایان نامه رشته مدیریت در دانشگاه های داخلی از یک قانون کلی  5 فصلی تبعیت می­ نماید که شامل فصل نخست کلیات پژوهش می­باشد، فصل دوم مبانی نظری و پیشینه پژوهش می­باشد، فصل سوم روش شناسی پژوهش ، فصل چهارم تجزیه و تحلیل داده­ها و در نهایت فصل پنجم که فصل نتیجه ­گیری و ارایه پیشنهادات می­باشد، تشکیل شده است. در ادامه به سرفصل­ های هر یک از بخش­های پایان نامه مدیریت اشاره شده است.

فصل نخست: کلیات پژوهش پایان نامه مدیریت

در این فصل یک شمای کلی از پژوهش، طوری که استفاده کنندگان به درک صحیحی از پایان نامه و اقدامات در فصول آتی برسند. در فصل نخست در موسسه پایان نامه سرا این مفاهیم به صورت کامل ارایه می­گردد:

مقدمه پایان نامه مدیریت: در مقدمه فصل نخست یک مختصر توضیحی در مورد انجام پایان نامه مدیریت می­ توان ارایه داد. تنها مقدمه ­ای که می­تواند رفرنس داشته باشد، همین فصل نخست است. در تمام مقدمه­ های فصول بعدی فقط به اقدامات که قرار است صورت بگیرد پرداخته خواهد شد.

بیان مساله پایان نامه مدیریت: که گویای مساله است که قرار است با انجام این پژوهش حل گردد. در این بخش محقق باید به خوبی مساله موجود را تبیین نمایند. این بخش از پژوهش مورد توجه کارشناسان باتجربه موسسه پایان نامه سرا در نگارش پایان نامه می­باشد.

اهمیت و ضرورت انجام پایان نامه مدیریت: در بخش محقق باید به این موضوع اشاره نماید که اختلاف نظرها در مورد تحقیق خود چطور می­­باشد، باید این موضوع را نیز تبیین نماید که در صورت حل شدن معضل و مساله چه عوایدی نصیب سازمان خواهد شد.

اهداف، فرضیه ­ها و سئوال­های پایان نامه مدیریت: این بخش بر اساس مدل که طراحی شده است و چارچوب نظری که پروپوزال جمع آوری شده است طراحی و تبیین می­شود. به عبارتی این بخش از پژوهش همانند چراغ راه پژوهش­گر خواهد بود و باید طوری انگاشته شود به ویژه در رشته های نظیر مدیریت، که قابلیت اندازه­گیری در فصول آتی را داشته باشد. این بخش نیز با توجه خاصی از سوی کارشناسان گرانقدر موسسه پایان نامه سرا نگاشته می­شود.

قلمرو پژوهش پایان نامه مدیریت: تحقیق ها از سه بابت از لحاظ قلمرو تقسیم می­شوند، قلمرو زمانی، مکانی و موضوعی.
قلمرو زمانی به معنی این است که تحقیق در چه بازده ای صورت گرفته است.
قلمرو مکانی  به معنی  شهری که پژوهش در آن صورت گرفته، منظور بوده است.
قلمرو موضوعی نیز در برگیرنده موضوع و حوزه تحقیق می­باشد.

تعاریف مفهومی و عملیاتی پایان نامه مدیریت: تعاریف مفهومی اشاره به آن دسته از تعاریفی دارد که در کتاب ها و مقالات گردآوری شده است.
تعاریف عملیاتی : اشاره به نحوه اندازه ­گیری متغیر در پژوهش خود می­باشد. به عنوان نمونه دقت شود:
بدبینی سازمانی از نقطه نظر عملیاتی برای اندازه­ گیری آن از پرسشنامه استاندارد که روایی و پایایی آن مورد تایید خبرگان بوده است استفاده شده است. در این پژوهش از سئوال 1 الی 12 به اندازه­گیری این بعد می­پردازد.
برای نگارش فصل نخست پایان نامه خود می­توانید با موسسه پایان نامه سرا تماس حاصل فرمایید.

فصل دوم : کلیات پژوهش پایان نامه مدیریت

در این بخش باید محقق به بررسی مدل­ها و نظریه ها در مورد موضوع بپردازند. در بخش دوم نیز به تعداد کافی که غالبا ً 7 تا پژوهش داخلی و 7 پژوهش خارجی نیز می­باشد باید اشاره نمایند. در انتها نیز مدل مفهومی پژوهش خود را به همراه چارچوب نظری تحقیق خود بیان نمایند.
برای نگارش فصل دوم پایان نامه خود می­توانید با موسسه پایان نامه سرا تماس حاصل فرمایید.

فصل سوم : روش شناسی پژوهش پایان نامه مدیریت

در این بخش مفاهیم که در ادامه توضیح داده می­شود بیان خواهد شد: نخست روش شناسی پژوهش ، جامعه آماری و نمونه ­گیری و روش نمونه گیری ، روش گرداوری داده­ها، روایی و پایایی ابزار تحقیق و در نهایت روش تجزیه و تحلیل داده­ های گردآوری شده بحث می­شود.

روش شناسی پژوهش پایان نامه مدیریت: از لحاظ آماری و روش شناسی تحقیق حاضر را تببین می­نمایند که در زمره کدام دسته از پژوهش ها می­باشد.

جامعه آماری، نمونه گیری و تعیین حجم نمونه: جامعه آماری اشاره به مکانی دارد که مساله در آنجا اتفاق افتاده است و محقق سعی دارد در آنجا تحقیق خود را انجام بدهد.

محقق به دلایل مختلفی از جمله عدم امکان دسترسی به تمام اعضای جامعه هدف، هزینه و زمان بر بودن گردآوری از کلیه اعضا سعی بر این دارد که نمونه گیری نماید. انتخاب نوع روش نمونه­ گیری بسیار دقت لازم دارد که در این بین شما می­ توانید از نظر و مشورت موسسه پایان نامه سرا استفاده نماید.
برای تعیین حجم نمونه نیز دو روش عمده در رشته مدیریت وجود دارد نخست جدول مورگان و کرجسی می­باشد و دوم فرمول کوکران. با استفاده از دو روش معمول محقق حجم نمونه خود را می­تواند مشخص نماید.

روایی و پایایی پایان نامه مدیریت: روایی به معنای اندازه­­ گیری صحیح یا به عبارت دیگر آن چیزی را که قرار است اندازه گرفته باشیم، اندازه بگیریم، می­باشد. برای تایید روایی با از نظر خبرگان دانشگاهی و جامعه آماری استفاده شود.
پایایی به معنای قابلیت اعتماد به پرسشنامه می­باشد. برای تعیین پایایی از آلفای کرونباخ معمولاً در رشته مدیریت استفاده می­کنند.

روش تجزیه و تحلیل داده ­های پایان نامه مدیریت: در این بخش معمول است که اطلاعات مهم و کاربردی در مورد نرم افزار و آزمون صورت گرفته شده ارایه شود. مثلا نرم افزار spss و آزمون های k-s برای تشخیص نوع توزیع داده ­ها در جامعه هدف، بسته به نوع توزیع و همچنین جنس فرضیه ها آزمون های بعدی مشخص می­گردد.
برای نگارش این فصل نیز می­توانید با کارشناسان موسسه پایان نامه سرا ارتباط برقر ار کرده و مشورت های لازم را اخذ نماید.

فصل چهارم : تجزیه و تحلیل داده ­های پایان نامه مدیریت

این بخش از جمله موارد چالشی است که دانشجویان رشته مدیریت با مشکل رو به رو هستند. این بخش از پژوهش شامل دو بخش آمار توصیفی و استنباطی می­باشد. در آمار توصیفی به بررسی ویژگی های جمعیت شناختی پژوهش در نمونه آماری پرداخته می­شود و در بخش آمار استنباطی به بررسی فرضیه ها و تحقق اهداف پرداخته می­شود.
برای نگارش فصل چهارم پایان نامه خود می­توانید با موسسه پایان نامه سرا تماس حاصل فرمایید.

فصل پنجم : نتیجه گیری و ارایه پیشنهادات پایان نامه مدیریت

در این بخش نیز باید محققین در مورد نتایج به دست آمده بحث نمایند. چند نکته مهم که در نگارش فصل 5 توسط کارشناسان موسسه پایان نامه سرا دقت می­شود : بحث و تفسیر نتایج، مقایسه با سایر تحقیق های صورت گرفته در فصل دوم ، ارایه پیشنهادات کاربردی در انتهای هر فرضیه نیز می­باشد.

انجام پایان نامه مدیریت در موسسه پایان نامه سرا

موسسه پایان نامه سرا فعال در زمینه انجام پایان نامه ارشد مفتخر است اکنون با همکاری با بسیاری از اساتید و فارغ التحصیلان رشته مدیریت در کلیه گرایش ها در مقاطع ارشد و دکتری به مشاوره و انجام پایان نامه مدیریت بپردازد. شما دانشجوی عزیز برای دریافت مشاوره و یا درخواست سفارش انجام پایان نامه مدیریت از طریق لینک سفارش پایان نامه اقدام نمایید ما در اولین فرصت با شما تماس خواهیم گرفت.

نمونه پروپوزال کارشناسی ارشد رشته مدیریت

برای دانلود نمونه پروپوزال تکمیل شده رشته مدیریت در مقطع کارشناسی ارشد می توانید از طریق لینک زیر اقدام نمایید. مطالعه پروپوزالهای ارائه شده می تواند در زمینه انجام پایان نامه مدیریت بسیار مفید باشد.
نمونه پروپوزال کارشناسی ارشد رشته مدیریت
موضوع پایان نامه کارشناسی ارشد مدیریت مالی
موضوع پایان نامه کارشناسی ارشد مدیریت بیمه
موضوع ایان نامه کارشناسی ارشد مدیریت دولتی
موضوع پایان نامه کارشناسی ارشد مدیریت صنعتی
موضوع پایان نامه کارشناسی ارشد مدیریت فناوری اطلاعات
موضوع پایان نامه کارشناسی ارشد مدیریت کارآفرینی
موضوع پایان نامه کارشناسی ارشد مدیریت منابع انسانی
موضوع پایان نامه کارشناسی ارشد مدیریت ورزشی
موضوع پایان نامه کارشناسی ارشد مدیریت بازاریابی
موضوع پایان نامه کارشناسی ارشد مدیریت آموزشی
موضوع پایان نامه کارشناسی ارشد مدیریت استراتژیک
موضوع پایان نامه کارشناسی ارشد مدیریت اجرایی
موضوع پایان نامه کارشناسی ارشد مدیریت تکنولوژِی
موضوع پایان نامه کارشناسی ارشد مدیریت جهانگردی
موضوع پایان نامه کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی

12 پاسخ به “انجام پایان نامه مدیریت در مقطع ارشد و دکتری”

 1. سلام هزینه انجام پایان نامه مدیریت بستگی به موضوع دارد ولی حدود قیمت پایان نامه مدیریت بین 1800000-2200000 تومان می باشد. برای مشخص شدن هزینه دقیق میتوانید از طریق قسمت سفارش پایان نامه اقدام نمایید.همکاران ما در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.

  • با سلام لطفا رشته و گرایشتان را در بخش سفارش پایان نامه برایمان ارسال نمایید تا با مشاوره متخصصان مربوطه برایتان موضوع مناسب انتخاب و ارسال گردد. در صورت تایید استاد راهنما نگارش پروپوزال و انجام پایان نامه برایتان قابل اجراست.

 2. سلام رشته من مدیریت بازرگانی گرایش مالی است لطفا چند تا موضوع میشه بدین من کارمند شهرداری هستم لطف میکنین اگه موضوع دارین بفرستین به ایمیلم

  • با سلام بله موضوع داریم. به دو صورت میتوان عمل کرد، یا در بخش سفارش، ثبت سفارش نمایید و یا آدرس ایمیل خود را از طریق ایمیل اعلام نمایید.
   ایمیل موسسه برای رشته مدیریت بازرگانی: payannamehsara2@gmail.com
   aشماره تلفن موسسه: 62-52-48-45-78-66120983

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *