انجام پایان نامه رشته مهندسی معدن در مقطع ارشد و دکتری

پایان نامه ارشد معدن
رشته مهندسی معدن یکی از رشته های پرکاربرد در صنایع می باشد.مهندسی معدن به مجموعه علومی که برای آماده کردن و تامین کردن مواد اولیه صنایع به کار می رود می پردازد. با توجه به وجود معادن عظیم و گرانبها در ایران، این رشته بسیار مورد توجه دانشگاه و صنعت بوده و همکاری های مناسبی بین صنعت و دانشگاه در غالب حمایت از پایان نامه مهندسی معدن توسط صنایع تا کنون انجام شده است.

مهندسی معدن یکی از معدود علوم مهندسی به شمارمی آید که با رشته های علوم پایه و مهندسی واحد های مشترکی دارد. وظیفه مهندسین معدن اکتشاف معادن مختلف ، مشخص کردن شکل  و نوع مواد معدنی در دسترس، ارزیابی میزان ذخایر معدنی، ارزیابی اقتصادی معدن ها و مشخص کردن روش های استخراج می باشد.

دانشجویان رشته مهندسی معدن با موضوعاتی در حوزه زمین شناسی معدنی، ژئو فیزیک و مکانیک سنگ آشنا می گردند. رشته مهندسی معدن به دو گرایش اصلی استخراج و اکتشاف تقسیم بندی می شود.

گرایش های رشته مهندسی معدن :

اکتشاف :

در این گرایش پس از کشف معدن به بررسی نوع مواد معدنی وسپس به ارزیابی اقتصادی و میزان ذخیره و همینطور چگونگی استخراج آنها پرداخته می شود.

استخراج معدن :

این گرایش شامل عملیات حفاری و آتشبازی برای خرد کردن سنگ ؛،بارگیری و باربری و در اغلب اوقات سنگ شکنی به منظور رساندن سنگ به اندازه دلخواه.این فراین می تواند در مکان های روباز، زیرزمینی ودر آب صورت پذیرد.

نرم افزارهای پرکاربرد جهت پایان نامه مهندسی معدن :

SURPAC
GEMCOM
GoogleEarth
DATAMINE
FLAC
Surfer

انجام پایان نامه مهندسی معدن در موسسه پایان نامه سرا

موسسه پایان نامه سرا فعال در زمینه انجام پایان نامه ارشد مفتخر است اکنون با همکاری با بسیاری از اساتید و فارغ التحصیلان رشته مهندسی معدن در کلیه گرایش ها در مقاطع ارشد و دکتری به مشاوره و انجام پایان نامه مهندسی معدن بپردازد. شما دانشجوی عزیز برای دریافت مشاوره و یا درخواست سفارش انجام پایان نامه مهندسی معدن از طریق لینک سفارش پایان نامه اقدام نمایید ما در اولین فرصت با شما تماس خواهیم گرفت.

2 پاسخ به “انجام پایان نامه رشته مهندسی معدن در مقطع ارشد و دکتری”

  1. سلام پایان نامه کارشناسی ارشد دانشگاه ازاد سیرجان
    موضوع : بهینه سازی خردایش اسیاب کارخانه هماتیت شرکت گل گهر
    در ضمن خودم مسهول کنترل پروسه همین کارخونه هستم و هر جور کمکی انجام میدم
    از 0 تا 100 میخوام انجام بشه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *