ارسال مقاله به ژورنال

پس از انتخاب یک ژورنال، می باید مقاله تان را متناسب با قوانین ژورنال که در بخش Instruction for authors قید شده است فرمت نموده و برای ژورنال ارسال کنید. به طور معمول 3 راه برای ارسال مقالات برای ژورنالها وجود دارد
انواع شیوه های ارسال مقاله:

  1. ایمیل:
    در این حالت می بایست یک ایمیل به ژورنال بزنید و مقاله تان را به همراه سایر موارد مورد نیاز ژورنال برای آنها ارسال نمایید.
  2. آنلاین: برخی از ژورنالها سیستم آنلاینی را برای دریافت مقالات تنظیم نموده اند. در این حالت ابتدا باید در سایت ژورنال عضو شوید سپس با ورود به سیستم ارسال آنلاین اطلاعات خودتان و سایر نویسنده ها را به همراه اطلاعات مقاله تان همچون عنوان، چکیده و کلیدواژه های آن را تکمیل نمایید. در بسیاری از ژورنالها شما می بایست چند داور هم برای دوری مقاله تان معرفی نمایید همچنین شما می توانید چند داور که به دلایلی دوست ندارید مقاله شما جهت داوری برای آنها ارسال شود را نیز معرفی نمایید. سپس در بخش دیگری شما می توانید هر کامنتی که دوست دارید را برای ادیتور ژورنال بنویسید. در این قسمت معمولا متن کاور لتر را می توانید بنویسید. در انتها فایل های مقاله تان شمال کاور لتر، متن مقالات، عکسها (در برخی از ژورنالها) و جداول (در برخی از ژورنالها) را آپلود می کنید. پس از تایید نهایی با کلیک بر روی دکمه ارسال (سابمیت)، مقاله شما برای ژورنال ارسال خواهد شد. در این مرحله بسیاری از ژورنالها یک فایل پی دی اف از کل مدارک شما می سازند که مشما می توانید آن فایل را ذخیره کنید.
  3. پست: امروزه تعداد بسیار کمی از ژورنالها مقالات را از طریق پست دریافت می کنند. در این حالت کل مدارک مورد نیاز ژورنال را باید در یک سی دی ذخیره کنید و به همراه پرینت صفحات مقاله برای ژورنال از طریق پست ارسال کنید

یکی از مهمترین اقدامات جهت ارسال مقاله از طریق هر یک از روشهای ذکر شده، تهیه کاور لتر یا نامه به ادیتور می باشد که این نامه باید به زبان انگلیسی باشد و معمولا 3 قسمت می باشد: 1-شروع نامه که با ذکر عنوان مقاله آن را جهت بررسی به ادیتور تقدیم می کنید 2- توضیح درباره نوآوریهای مقاله و علتی کعه فکر می کنید به آن علت مقاله شما برای آن ژورنال مناسب است 3- قسمت پایانی که در آن اشاره می کنید این مقاله همزمان برای ژورنال دیگری ارسال نشده و از ادیتور می خواهید که آن را بررسی کند. در زیر یک نمونه از کاور لتر برای ارائه به ژورنال ارائه می شود.

نمونه کاور لتر

Dear Editor of ..اسم ژورنال…

Enclosed please find a manuscript entitled “……..عنوان مقاله…………..” that we would like to be considered for possible publication in ……..اسم ژورنال……..

The main focus of this work is …..توضیح درباره مقاله……

I can certify that this paper has not been submitted for review to any other journals nor has it been published in whole or in part elsewhere and will not be submitted elsewhere before a decision is made by this journal. I attest to the fact that all authors listed on the title page have read the manuscript, attest to the validity and legitimacy of the data and its interpretation, and agree to its submission to this journal. I hope your favorable consideration for publication to this journal.

Best regards,

……اسم نویسنده مسئول…….

سایت پایان نامه سرا بنا به تصویب قانون مبارزه با تقلب علمی، از تاریخ 1 مرداد ماه 1396 دیگر هیچ فعالیت در زمینه پایان نامه، مقاله و حتی ترجمه و چاپ کتاب ندارد. کلیه مشتریانی که قبل از این تاریخ کار خود را به ما سپرده اند می‌توانند از طریق ایمیل payannamehsara@gmail.com جهت کنسل نمودن کار و عودت مبلغ پرداختی با ما در ارتباط باشند.
در حال حاضر ما در زمینه تبلیغ در گوگل و سایت استخدام فعالیت می‌کنیم.